Історія ювелірних прикрас
Історія ювелірних прикрас починається з появою перших людей, які використовували ювелірні прикраси як форму самовираження.
Перші ювелірні прикраси носили кроманьйонці, предки Homo Sapiens, ще 40 000 років тому. Жінки відчували найбільше пристрасть до прикрас. Для них використовували кістки, зуби тварин, камінчики, черепашки, рослини і багато іншого.
У давнину ювелірні прикраси носили символічний характер і виконували функцію талісманів.
Єгипетські ювелірні прикраси поклали початок сучасному ювелірному мистецтву. У Стародавньому Єгипті виробництво ювелірних прикрас стало професією. Улюбленим матеріалом єгипетських майстрів було звичайно золото.
Рим був процвітаючим центром ювелірної майстерності. У Греції і Римі носити ювелірні прикраси стало загальної традицією. Золото, наприклад, використовувалося навіть в декоруванні меблів і предметах домашнього вжитку.
З прийняттям християнства ювелірні прикраси символізували християнську віру. На початку середніх століть монастирі були відповідальні за виробництво ювелірних прикрас. Саме в цей період монастирі поставляли ювелірні «товари» на ринок і займалися підбором ювелірних майстрів.
У період Ренесансу, такий великий художник, як Леонардо да Вінчі, працював з відомими ювелірами того часу. Леонардо да Вінчі, за свою кар'єру зробив ювелірні прикраси для людей, які підтримували його художньо-винахідливі починання, а Боттічеллі отримав свою першу художню освіту в магазині ювеліра.
Сьогодні, увага в ювелірній майстерності, стала зосереджуватися більше на дизайні, творчому і художньому вираженні.
Мінлива мода на ювелірні вироби збільшує швидкість зміни ювелірних колекцій.
Сучасні ювелірні тенденції, розвиваються з величезною швидкістю і вносять різноманітність в асортимент ювелірних прикрас!